header DRUKARNIA DSS

Druk cyfrowy

Projektów wymagających druku jest coraz więcej, jednocześnie są one krótkoterminowe i skierowane do węższego grona odbiorców, co przekłada się na potrzebę zmniejszenia nakładów przy jednoczesnym zwiększeniu ilości projektów, tu z pomocą przychodzi technologia cyfrowa.

Marketing coraz bardziej zawęża cele, koncentruje się na konkretnych osobach, firmach, obszarach. To wymusza potrzebę tworzenia wielu projektów przy jednoczesnym spadku nakładów. Obecne trendy marketingowe prowadzą nawet do takiej mnogości projektów, żeby każdy wydrukowany arkusz był innym projektem a jego nakład wynosił 1 egzemplarz! Brzmi to jak absurd, ale nim nie jest! Takie podejście nazywa się drukiem cyfrowym spersonalizowanym, możliwe jest to dzięki temu, że technologia cyfrowa nie wymaga użycia form drukarskich (jak np. technika offsetowa). Takie rozwiązanie znacznie podnosi skuteczność reklamy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Klient chcąc skorzystać z personalizacji powinien dostarczyć do drukarni odpowiednio przygotowane pliki w formacie PDF lub bazę danych np. dane adresowe w postaci pliku Excel. Klienci korzystają najczęściej z takiego rozwiązania, kiedy chcą się bezpośrednio zwrócić do konkretnych osób, chcą przesłać indywidualnie przygotowaną ofertę.

Technologia cyfrowa to szybkość, klient po przesłaniu plików często może liczyć na realizację jeszcze tego samego dnia, oczywiście czas ten jest także zależny od aktualnie drukowanych zleceń, jednak jej prędkość jest nie porównywalnie większa od techniki offsetowej, która wymaga długiego procesu przygotowalni.

Kolejną zaletą druku cyfrowego to możliwość wykonania wydruku próbnego na maszynie produkcyjnej, co oznacza, że klient może mieć wgląd w efekt końcowy i zawczasu zmodyfikować projekt.

Dzisiejsza technologia cyfrowa pozwala na wykorzystanie wielu różnych podłoży, wcześniej niedostępnych: papieru o gramaturze od 70 g do 350 g, kartonu do 350 g, papieru ozdobnego, fakturowanego. Zadrukowane arkusze mogą zostać natychmiast poddane każdej obróbce introligatorskiej, takiej jak: cięcie, falcowanie, bigowanie, foliowanie, oprawie: zeszytowej, klejonej, szyto-klejonej. To wszystko oznacza, że dzisiejsza technologia cyfrowa to nie tylko natychmiastowa realizacja ulotek czy plakatów, ale także bardziej złożonych prac takich jak broszury, katalogi, czy książki.

Do realizacji zamówień wykorzystujemy najnowsze urządzenia cyfrowe.

Do druku produkcyjnego, arkuszowego używamy rozwiązań lidera technologii cyfrowej firmy Canon. Zlecenia niskonakładowe, wielkoformatowe, wykonujemy na ploterach firmy Mimaki. Wykorzystywane przez nas plotery posiadają możliwość wycinania dowolnych kształtów, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z wykrojników do produkcji naklejek na folii samoprzylepnej. Dodatkowo posiadają możliwość druku białym kolorem oraz lakierem (matowym lub błyszczącym), dzięki czemu uzyskujemy niespotykane do tej pory możliwości.